החוויה הרגשית של ההורות

הורות, הוויה מרכזית בחיי הבוגר. קשה להתכונן אליה רגשית, מדהימה, מורכבת, קשה, מחייה ומאתגרת. מדוע להיות הורים? ומה כדאי לדעת על הורות כאשר אנחנו הורים לילדים צעירים?

הורות עם חוסן

בשנה וחצי האחרונות, באופן מיוחד, אנו נאלצים לחיות במצבים מאתגרים של עולם משתנה. מגיפת הקורונה, מצב בטחוני קשה. כיצד אנו יכולים להעמיד עוגנים בתוך שגרה של אי ודאות? לפתח חוסן וחוזק, כך שילוו את ילדינו גם בתקופות קשות יותר? להציב עוגנים, שיסייעו לנו להיות נוכחים עבור ילדינו, ועבור עצמינו?

להפוך מזוג ליחידה הורית

מה ההבדל בין להיות שניים, הורים לבין יחידה הורית? כיצד הורות מודעת תקשורת והורות משמעותית- יכולה לעזור להורים להוציא המיטב מתוכם? הרצאה על מהות בנייתה ותחזוקתה של על היחידה ההורית

לגדל, להתבונן, לאהוב -חווית ההורות בגיל הרך

הורים לילדי הגיל הרך פוגשים את עצמם, ואת ילדיהם, בזוויות מיוחדות בגיל הרך. הם מתבוננים בילדיהם, מגדלים אותם, ופוגשים גם את עצמם בתהליך. הרגשות העולים, מורכבים מאהבה, אושר, נחת וסיפוק, לצד קושי, לחץ ושחיקה. איך לסייע לילדינו, ולנו, כדי לעבור תקופה זו באופן מיטבי וחיובי יותר? על כך, ועוד, בנושא זה.

הורה מחונן לילד מחונן ?

ילד מחונן מגיע לעולם עם יכולות מיוחדות לצד היותו ילד. ההורה שלו מתמודד עם אלפי שאלות לגבי הדרכים להתאים אליו את החינוך. על הדילמות סביב ההורות למחוננות, נתבונן בהרצאה זו. רותם פוקס

למה לדבר עם הילדים על הגירושים?

הרצאה להורים במשפחות בגירושים על שאלת מיליון הדולר? הגירושים מאחורינו (לפני חצי שנה/שנה או חמש) האם כדאי לדבר עם הילד/ה על הנושא? כיצד אפשרי לדבר ללא כאב מיותר ועל מה לדבר ולא לדבר? – ערן הדומי ודרור אורן

לקראת הורות – הכנה לזוגות בהיריון בדרך לתינוק ראשון

השינוי שעובר על שני אנשים, על זוג, במעבר להורות הוא רב מימדי, רגשי, התפתחותי, שינוי בהתארגנות, בצרכים ובכל הווית החיים. בהרצאה נעלה למודעות כמה מהשינויים האפשריים המתרחשים ונעסוק בשאלה המרתקת, האם ניתן בכלל להערך באמת להורות?

מתבגרות

מה עובר על נערות בהתבגרותם? מה יכולות האימהות והאבות להציע ובאילו חלקים יש לנו מקום משמעותי, עם ואל אף מסרים שאינם חד משמעיים מצד המתבגרות?

הורות לבני ובנות הקהילה הלהטב"ית

נושא הזהות המינית, בדור המילניום מקבל זווית שונה מבעבר. ילדים עסוקים עם נושא המגדר ומעלים שאלות שלנו ההורים, בני דורות אחרים, מציבות דילמות ואתגרים. בהרצאה נעסוק בהתמודדות ההורית עם נושא המגדר, המשיכה לבני אותו המין ושאלות הזהות המיניות בילדות ובהתבגרות.

מיניות בריאה

מיניות, דחף החיים, אפוף בסודות, מרתק ומושך. כיצד כהורים אנו יכולים לעסוק במיניות עם ילדנו הפרטיים? מדוע קשה ומדוע חשוב לדבר על הנושא, כיצד ומתי רצוי לדבר ועל מה?